Pompa ciepła sprawdzi się w każdym budynku

To niewielkie urządzenie nie rzuca się w oczy, dzięki czemu doskonale dopasowuje się do każdego pomieszczenia. Ponadto pompa ciepła to synonim czystości oraz łatwości użytkowania.

Schemat budowy instalacji

Ciepło pobierane jest ze źródła dolnego (grunt, powietrze). Następnie trafia do pompy ciepła, która może występować jako tower ze zbiornikiem C.O./ C.W.U. lub samodzielnie. Za pomocą czynnika roboczego, ciepło przekazywane jest do źródła górnego. Czynnik roboczy, krążący w obiegu instalacji zmienia stan skupienia – z gazowego na ciekły i odwrotnie.

pompa gruntowa
pompa powietrzna

POMPA POWIETRZNA

Jako źródło ciepła wykorzystuje powietrze. Składa się z jednostki zewnętrznej, w której umiejscowiona jest sprężarka oraz rotor powietrza. W jednostce wewnętrznej natomiast zawarta jest cała aparatura sterująca wraz z zasobnikiem C.O./C.W.U.

POMPA GRUNTOWA

Jako źródło ciepła wykorzystuje pionowe lub poziome odwierty. Urządzenie wewnętrzne to kompleksowa kotłownia, która może być zamknięta w jednej obudowie wielkości domowej lodówki. Zawiera sprężarkę, elementy sterujące oraz zasobnik C.O./C.W.U.

Nieograniczone możliwości rozbudowy

pompy ciepła, schemat, rozbudowa

JEDNOSTKA WEWNĘTRZNA

Materiał EPP pod obudową z blachy stalowej modułu zewnętrznego, który jest znacznie lżejszy, cichszy i łatwiejszy w montażu niż model konwencjonalny.

Wentylator o zmiennej prędkości, który dostosowuje się do bieżącego zapotrzebowania na moc grzewczą.

Skrzynka przyłączeniowa elektryczna zapewnia łatwy dostęp do modułu zewnętrznego i wewnętrznego, prosty montaż i konserwację.

Wysokowydajna modulowana sprężarka z technologią falownika, która nieustannie dopasowuje prędkość sprężarki do aktualnego zapotrzebowania.

pompa ciepła, jednostka wewnętrzna

JEDNOSTKA WEWNĘTRZNA - tower

pompa ciepła tower

Front ze szkła tytanowego
w kolorze czarnym lub białym do wyboru.

Zawór 3-drogowy
do przełączania między trybem ogrzewania a trybem ciepłej wody użytkowej.

Naczynie wzbiorcze 14 l
aby pomieścić zwiększoną objśtość wody grzewczej podczas jej nagrzewania.

Wbudowana pompa o wysokiej wydajności
do bardzo efektywnego i energooszczędnego obiegu wody pomiędzy modułami wewnętrznym a zewnętrznym.

System sterowania Logamatic HMC300
dla optymalnego i intuicyjnego ustawienia systemu grzewczego zgodnie z życzeniami klienta.

Wewnętrzna wężownica
do przekazywania energii wytworzonej przez pompę ciepła do ciepłej wody użytkowej.

REDUKCJA CO2 JEST WAŻNYM ZAGADNIENIEM KLIMATYCZNYM
zarówno w Europie jak i na Świecie. Celem Unii Europejskiej na rok 2030 jest obniżenie emisji CO2 o ok. 40%. Osiągnięcie takiego poziomu będzie możliwe m.in. dzięki podniesieniu efektywności raz zwiększaniu udziału Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) w produkcji energii elektrycznej i produkcji ciepła.