Eko-kredyt dla fotowoltaiki, pomp ciepła i rekuperacji

Osoby budujące swoje nowy domy coraz częściej decydują się na instalację nowoczesnych urządzeń, dzięki którym zużywają one mniej energii. Pompa ciepła, fotowoltaika, czy rekuperacja nie tylko generują spore oszczędności w domowym budżecie, ale też są rozwiązaniami przyjaznymi środowisku. Co ciekawe, coraz więcej instytucji wspiera energooszczędne inwestycje. Ci, którzy chcą, by ich nowy dom był jak najbardziej niezależny od zakładów energetycznych, mogą skorzystać z eko-kredytu.

Czym jest eko-kredyt?

Eko-kredyt to kredyt budowlano-hipoteczny oferowany klientom banków, którzy chcą sfinansować budowę domu z wykorzystaniem nowoczesnych, energooszczędnych technologii. Ze względu na jego niskie oprocentowanie, jest on bardziej opłacalnym wyborem niż zwykły kredyt hipoteczny. Maksymalna kwota eko-kredytu budowlano-hipotecznego wynosi 80 tys. zł, a maksymalny okres spłaty – 10 lat. Inwestor może w dowolnym momencie skrócić okres kredytowania bez płacenia odsetek za niewykorzystany czas.

Jak wygląda ubieganie się o eko-kredyt?

Eko kredyty przyznawane są stosunkowo szybko – wystarczy 15-minutowa rozmowa z konsultantem, by klient dowiedział się, czy może kredytować swoją inwestycję. Bank, z którym współpracujemy, nie pobiera prowizji za rozpatrzenie wniosku, nasi klienci nie muszą też martwić się o dodatkowe, ukryte opłaty. Obecnie dla inwestorów bardzo ważne jest też to, że kredyt można otrzymać bez wychodzenia z domu – wizyta w placówce banku nie jest konieczna.

Na co można przeznaczyć pieniądze z eko-kredytu?

Eko-kredyt można przeznaczyć na cel związany z budownictwem energooszczędnym. Dzięki niemu można sfinansować zakup i montaż pompy ciepła, kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznej, czy rekuperacji. Czy jest to opłacalne rozwiązanie? Zdecydowanie tak. Montując panele fotowoltaiczne w swoim domu, zamiast płacić rachunki za prąd, spłacamy ratę do banku. Gdy spłacimy kredyt, zostajemy właścicielami instalacji, która posłuży nam przez kolejne lata, generując spore oszczędności. Pamiętajmy, że ceny prądu wciąż szybują w górę – dzięki fotowoltaice podwyżki już nie będą nam straszne! Skorzystanie z eko-kredytu jest szczególnie opłacalne już na etapie budowy domu, dzięki czemu odłożone pieniądze możemy przeznaczyć na dalsze inwestycje, a kredyt spłacać w wygodnych ratach. Firmy świadczące kompleksowe usługi projektowania i tworzenia instalacji energooszczędnych, takie jak nasza, chętnie doradzają klientom, jak ubiegać się o eko-kredyt i co można dzięki niemu sfinansować.