Fotowoltaika cieszy się w Polsce rosnącym zainteresowaniem i wzrost ten obserwowany jest od wielu lat. Pozostaje jednak pytanie, ile trwa jej montaż, od czego w praktyce to zależy, a także co może sprawić, że będzie on trwał dłużej, aniżeli na początku przewidywano?

Czas trwania montażu fotowoltaiki

Po zamówieniu, instalacja ogniw nie powinna trwać dłużej, aniżeli jeden dzień i właśnie tak wygląda to w przypadku montażu paneli słonecznych na domach jednorodzinnych. Czas ten może się jednak wydłużyć, jeśli instalacja ma odbywać się na większej powierzchni, np. dachu przedsiębiorstwa. Wówczas proces ten może trwać od kilku do maksymalnie kilkunastu dni.

Powody opóźnień w instalacji

Bardzo rzadko zdarza się, że takie przedsięwzięcie trwa dłużej lub wręcz może zostać przełożone. Kiedy jednak najczęściej może mieć miejsce taka sytuacja? W wielu przypadkach jest to po prostu niesprzyjająca pogoda, czyli opady deszczu lub silny wiatr. Może także zdarzyć się, że sam dach nie został odpowiednio przygotowany pod montaż. Wówczas konieczna może być jego naprawa, choć w praktyce firma powinna wcześniej sprawdzić, czy w przypadku danej konstrukcji instalacja będzie możliwa.

Od montażu, aż do przyłączenia do sieci

Wiemy już, że sam montaż fotowoltaiki przebiega bardzo sprawnie. Co jednak z przyłączeniem do sieci? Na czas ten wskazuje prawo energetyczne i jak się okazuje, dystrybutor ma na to zazwyczaj 30 dni. Z naszego doświadczenia jednak wynika, że średnio jest to 2 tygodnie. Trzeba przy tym zadbać o kompletność wniosku o przyłączenie, bowiem w przypadku jego błędnego wypełnienia, całe przedsięwzięcie może w sposób znaczący się wydłużyć.

Jak doskonale widać montaż fotowoltaiki jest naprawdę szybki i sprawny, o ile korzysta się z usług doświadczonych przedsiębiorstw. Jeśli szukasz takiej firmy na terenie Wrześni lub okolic, koniecznie skorzystaj z naszego doświadczenia. Poza fotowoltaiką specjalizujemy się również w innych oszczędnych rozwiązaniach, w tym w pompach ciepła oraz rekuperatorach. Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty.